Rozwój i Edukacja

Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest perspektywiczne myślenie i ciągły rozwój, dlatego angażujemy się już na etapie edukacji młodzieży oraz wspieramy rozwój zawodowy pracowników Sieci Dealerskiej BMW. Oferujemy szereg inicjatyw, dzięki którym możemy wspólnie stawiać czoła wyzwaniom przyszłości i tworzyć lepszy świat motoryzacji.

Odkryj możliwości szkoleniowe oraz dowiedz się w jaki sposób wspieramy młodych ludzi w dostępie do wiedzy.

Ścieżka kariery i indywidualny rozwój pracowników.

Bardzo dobrze wiemy, że na sukces składają się nie tylko oferowane produkty najlepszej jakości, ale przede wszystkim ludzie pracujący dla BMW.

Pracownicy Sieci Dealerskiej objęci są profesjonalnymi szkoleniami realizowanymi przez BMW Group Polska. Każde stanowisko ma odpowiednio zaplanowaną ścieżkę rozwoju oraz możliwości awansu. Inwestycja w rozwój kompetencji i umiejętności pracowników, łączy się z wspieraniem w rozwijaniu ich pasji do motoryzacji oraz spełnianiu indywidualnych ambicji zawodowych.

System szkoleń w BMW składa się z dwóch ścieżek:

 • podstawowa – wymagana od wszystkich pracowników Sieci Dealerskiej, którzy dzięki zdobytej podczas szkoleń wiedzy i umiejętności są przygotowani do kompetentnego pełnienia danego stanowiska,
 • dodatkowa, dla osób, które chcą rozwijać się w konkretnym obszarze przygotowane są szkolenia fokusowe.

Ostatnim etapem każdej ścieżki jest sprawdzenie zakresu przyswojonej wiedzy oraz wręczenie certyfikatu poświadczającego jej ukończenie. Szkolenia odbywają się w trybie online lub stacjonarnie w Centrum Szkoleniowym.

Centrum Szkoleniowe BMW Group Polska.

Otwarte w 2022 roku nowoczesne Centrum Szkoleniowe w Jawczycach pod Warszawą wspiera rozwój sieci dealerskiej oraz edukację młodzieży zainteresowanej pracą w motoryzacji.

W ośrodku edukacyjnym o powierzchni 1500 mkw. organizowane są szkolenia dla pracowników salonów dealerskich BMW i MINI z zakresu:

 • wiedzy produktowej,
 • umiejętności technicznych i blacharskich,
 • sprzedaży,
 • obsługi klienta,
 • zarządzania.

Z infrastruktury Centrum Szkoleniowego mogą korzystać także nauczyciele oraz uczniowie szkół technicznych i zawodowych oraz studenci wiążący swoją przyszłość z motoryzacją.

Ten nowoczesny ośrodek edukacyjny zapewnia pracownikom Sieci Dealerskiej BMW intensywne szkolenia oraz wspiera edukację przyszłych techników, w tym specjalistów zajmujących się samochodami elektrycznymi. Profesjonalne wyposażenie centrum pozwala także na organizację webinariów i szkoleń online na najwyższym poziomie.

Współpraca ze szkołami.

W ramach projektu BMW dla Szkół realizujemy szereg inicjatyw edukacyjnych, kierowanych do placówek kształcących przyszłych specjalistów i pasjonatów motoryzacji. Naszym celem jest wspieranie rozwoju kompetencji i kwalifikacji młodych ludzi, którzy są zainteresowani branżą motoryzacyjną i nowymi technologiami.

Aby edukacja w tym zakresie była dopasowana do potrzeb rynku pracy, konieczna jest współpraca między placówkami oświatowymi oraz sektorem prywatnym. Poznaj realizowane przedsięwzięcia i aktywności w ramach wieloletniego zaangażowania BMW Group Polska na rzecz wspierania edukacji technicznej!

Szkolenia dla kadry nauczycielskiej.

W stale rozwijającej się branży motoryzacyjnej dostęp do aktualnej wiedzy jest niezwykle istotny. Aby wesprzeć nauczycieli, którzy kształcą przyszłe talenty branży motoryzacyjnej organizujemy cykliczne szkolenia online z trenerem technicznym BMW Group.

Głównym celem szkoleń jest dostarczenie nauczycielom aktualnej wiedzy z zakresu mechaniki i elektromechaniki pojazdów samochodowych oraz wsparcie ich materiałami, które mogą zostać użyte podczas prowadzonych przez nich zajęć w szkołach. Poprzez nauczycieli chcemy przygotować uczniów do wymogów rynku pracy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Nasze szkolenia kierowane są do placówek edukacyjnych z całej Polski i cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony Nauczycieli. W szkoleniu, które odbyło się 19 kwietnia 2023 roku wzięło udział aż 215 nauczycieli z 75 placówek edukacyjnych.

Tematy szkoleń wybierane są na podstawie sugestii nauczycieli tak, aby jak najbardziej spełniały ich oczekiwania dydaktyczne. Uzupełnieniem do spotkań online są szkolenia stacjonarne, od 2023 roku organizowane w nowoczesnym Centrum Szkoleniowym BMW w Jawczycach.

Placówki edukacyjne otrzymują również dostęp do platformy szkoleniowej BMW – Talent Management System International. W ramach tego systemu mają możliwość zrealizowania wielu technicznych szkoleń online dostępnych 24/7. Więcej o platformie e-learningowej można przeczytać w artykule na blogu: System szkoleniowy BMW dla nauczycieli

Konkurs dla Nauczycieli.

Aby zachęcić Nauczycieli do przekazywania uczniom aktualnej wiedzy branżowej, zdobytej podczas szkoleń realizowanych przez BMW Group Polska oraz e-learningu dostępnego na platformie szkoleniowej TMSi, organizujemy co roczny konkurs dla nauczycieli na najlepszą lekcję z BMW.

Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu i nagraniu ciekawej lekcji z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych od BMW Group. Informacje o konkursie wraz z zasadami oraz formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie Konkurs dla Nauczycieli.

O zasadności tego przedsięwzięcia najlepiej świadczą anonimowe opinie Nauczycieli, którzy brali udział w pierwszej edycji:
„Udział w konkursie zaciekawił uczniów co przyczyniło się do poszerzania ich wiedzy technicznej przez wykorzystanie platformy TMSi.”
„Nauczyłem się nowych umiejętności oraz konkurs zmusił mnie pozbycia się rutyny w swoim zawodzie.”
„Było to ciekawe przeżycie, w którym można było zaprezentować swoją pasje oraz doświadczenie. Dodatkowymi korzyściami było wykorzystanie otrzymanych materiałów od BMW Group Polska oraz docenienie przez Dyrekcję.”
„Wykorzystanie materiałów multimedialnych z TMSi, emocje w czasie realizacji filmu, zaangażowanie, znacznie pozytywnie wpłynęły na wyniesioną z zajęć wiedzę.
Ciekawa tematyka konkursu, w świecie wypełnionym multimediami. Nowe ciekawe wyzwanie, pozwalające włączyć kreatywność.”

Nagrodą główną w konkursie jest zaproszenie na trening BMW Driving Experience. Nauczyciele mają możliwość wyszkolić się z jazdy w zaskakujących warunkach pod okiem doświadczonych trenerów z akademii BMW Driving Experience. Adrenalina i doświadczenie pełnego potencjału samochodów BMW – gwarantowane!

Samochody do celów dydaktycznych dla Szkoły.

Niezwykle ważne jest, aby przyszli mechanicy, elektromechanicy, technicy diagności oraz inni specjaliści branży motoryzacyjnej mieli dostęp do aktualnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji. Dobrze wiemy też, że najlepszą formą nauki jest uzupełnienie jej zajęciami praktycznymi. Łącząc potrzeby placówek edukacyjnych oraz wymogi rynku motoryzacyjnego, BMW Group Polska udostępnia szkołom samochody BMW i MINI do celów dydaktycznych.

Samochody mogą zostać wykorzystane do realizacji lekcji pokazowych oraz warsztatów. W 2022 roku BMW Group Polska przekazała pięciu szkołom zawodowym cztery samochody BMW oraz jeden model MINI.

W 2021 roku najnowsza generacja BMW serii 1 została przekazana Wydziałowi Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Kolejne szkoły i uczelnie wyższe zostały już wytypowane do ubiegania się o takie wsparcie w tym roku.

Praktyki i staże u Autoryzowanych Dealerów BMW.

Priorytetowym elementem współpracy ze szkołami jest partnerstwo z lokalnymi Dealerami BMW w zakresie praktyk oraz staży.

Poprzez możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego w autoryzowanym serwisie BMW już w trakcie nauki, pomagamy rozwinąć młodym technikom zawodowe skrzydła.

 • Cenimy sobie współpracę z szkolnymi opiekunami praktyk i cieszymy się pozytywnymi opiniami praktykantów.
 • Nasze staże z kolei to idealna propozycja dla osób szukających swojej drogi zawodowej w branży automotive.
 • Umożliwiamy stażystom obcowanie z nowoczesnymi technologiami, profesjonalnym zespołem i zaawansowanymi technologicznie samochodami z segmentu Premium.
 • Przygotowujemy ich do pracy i tym najlepszym oferujemy zatrudnienie.

Zasady oraz korzyści realizacji praktyk oraz staży w Sieci Dealerskiej BMW znajdziesz na stronach: Praktyki oraz Staże

System certyfikacji szkół – potwierdzenie współpracy z BMW Group Polska.

certyfikaty

W ramach działań programu BMW dla Szkół, wdrożyliśmy system certyfikacji placówek edukacyjnych. W ten sposób chcemy wyróżnić placówki, które wykazują się największą aktywnością i zaangażowaniem w inicjatywach edukacyjnych od BMW Group Polska oraz bardzo dobrą współpracą z lokalnymi Dealerami BMW.

 • Certyfikacja placówek edukacyjnych to kolejny krok w realizacji naszej misji napędzania edukacji technicznej w Polsce. Chcemy pokazać, że branża motoryzacyjna to przyszłościowa i atrakcyjna ścieżka kariery dla młodych ludzi.
 • Certyfikat jest nie tylko dowodem uznania i wyróżnienia dla naszych partnerów edukacyjnych, ale także zachętą do dalszej współpracy z BMW Group Polska i naszymi Autoryzowanymi Dealerami.

W 2023 roku aż 20 placówek otrzymało Certyfikat potwierdzający współpracę z BMW Group Polska. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią edukacji technicznej w Polsce.