Doradca serwisowy w BMW – jakie umiejętności powinien posiadać?

Praca na stanowisku doradcy serwisowego w BMW to stabilność zatrudnienia, atrakcyjne warunki i przyjazna atmosfera pracy oraz ciekawe wyzwania zawodowe. To także możliwość rozwoju kariery w firmie będącej liderem segmentu Premium w motoryzacji. Jakie umiejętności trzeba posiadać, by móc pracować jako doradca serwisowy w BMW?

Praca w BMW na stanowisku specjalistycznym niesie ze sobą wiele korzyści. Pracownicy mają poczucie pewności i stabilności pracy, budujące ich poczucie bezpieczeństwa. Otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do wyników i zaangażowania. Mają przed sobą świetlane perspektywy rozwoju zawodowego i poszerzenia swoich kompetencji. Jednak, w zależności od stanowiska, aby móc rozpocząć pracę w BMW trzeba już posiadać pewną wiedzę czy kompetencje. Dowiedz się, jakie umiejętności powinien posiadać doradca serwisowy w BMW.

Liczą się ludzie.

Z perspektywy firmy, klienci odgrywają kluczową rolę, dlatego BMW od lat konsekwentnie stawia na jak najbardziej pozytywne odczucia swoich klientów w kontakcie z marką. Co ważne, chodzi nie tylko o doświadczenia płynące z korzystania z produktów firmy, ale także z całej otoczki z nią związaną. Dlatego tak dużą wagę przypisuje się całemu procesowi obsługi klienta – zarówno przed podjęciem decyzji zakupowej, jak i w obsłudze posprzedażowej. W przypadku kontaktu z klientem, który już dokonał zakupu, szczególnie ważną rolę w strukturach firmy pełni osoba na stanowisku doradcy serwisu.

Praca na stanowisku doradcy serwisowego w BMW wiąże się z nieustannym kontaktem z ludźmi. To właśnie te osoby są często pierwszym kontaktem klienta z firmą już po dokonaniu zakupu wymarzonego samochodu. Doradca serwisowy jest jedną z kluczowych osób budujących wizerunek marki, dlatego istotne znaczenie ma jego doświadczenie w obsłudze klienta. Należy przy tym pamiętać, że często mówimy też o konkretnym typie klienta segmentu Premium. To oznacza, że bardzo istotną rolę wśród kompetencji, jakie musi posiadać osoba zatrudniona na tym stanowisku, jest również wysoka kultura osobista.

Wiedza i zainteresowania.

Oczywiście, aby proces obsługi klienta przebiegał nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale również przynosił konkretne efekty, których klient oczekuje, ważne jest, by doradca serwisowy wykazywał się odpowiednią wiedzą z zakresu eksploatacji i naprawy samochodów. Klienci nierzadko oczekują bowiem szczegółowych informacji na temat planowanych prac serwisowych, lub chcą znać przyczyny występowania ewentualnych usterek. Rolą doradcy serwisowego jest przekazanie klientowi stosownych informacji w sposób nie tylko zrozumiały, ale przede wszystkim zgodny ze stanem faktycznym. Dlatego znajomość technologii napraw i wiedza z zakresu budowy pojazdów oraz stosowanych w nich rozwiązań, ma istotne znaczenie w pracy na tym stanowisku.

W tym punkcie warto również zwrócić uwagę, że pasjonowanie się motoryzacją znacznie ułatwia doradcy serwisowemu pracę. Z jednej strony pozwoli mu to lepiej zrozumieć sposoby działania i naprawiania samochodu, z drugiej opowiadać klientowi o jego samochodzie z większą pasją. To wszystko ma niebagatelne znaczenie dla zadowolenia klienta płynącego z poziomu obsługi. Może także zdarzyć się, że doradca serwisowy będzie towarzyszył klientowi podczas jazdy próbnej np. po naprawie, a może nawet zostać poproszony o kierowanie samochodem. Może także okazać się, że będzie musiał dojechać do klienta, np. odstawiając samochód we wskazane miejsce w ramach takiej usługi serwisowej. Tym samym, łatwo wywnioskować, że jednym z wymagań wobec doradcy serwisowego BMW jest posiadanie prawa jazdy kat. B.

Nieustanna satysfakcja.

Jak widać po powyższym opisie, praca doradcy serwisowego nieodzownie wiąże się z kontaktem z ludźmi i budowaniem relacji z nimi. Jeżeli czujesz się dobrze w takiej roli, posiadasz dobrze rozwinięte umiejętności komunikacyjne i potrafisz obsługiwać klienta w sposób profesjonalny i tworząc przyjazną atmosferę, a do tego interesujesz się motoryzacją i nowoczesnymi technologiami, praca na stanowisku doradcy serwisowego w BMW może być idealna dla Ciebie. Połącz swoje zainteresowania z karierą zawodową i czerp nieustanną satysfakcję z pracy!