Zostań mechanikiem w autoryzowanym salonie BMW

Wraz z rozwojem technologii i motoryzacji, praca mechanika samochodowego staje się coraz bardziej ekskluzywna. Specjalistyczna wiedza na temat innowacyjnych technologii i zdolności techniczne są w cenie, zwłaszcza w przypadku samochodów segmentu Premium. Jesteś mechanikiem lub chcesz nim zostać? Sprawdź możliwości, jakie stwarza dla Ciebie BMW.

Grupa BMW powszechnie znana jest z produkowania wyjątkowych, wzbudzających emocje i pożądanie samochodów. Ponadto, jest też liderem nowoczesnych technologii motoryzacyjnych. Ze względu na unikalną kulturę organizacyjną, firma coraz częściej postrzegana jest także jako bardzo atrakcyjne miejsce pracy. Rozbudowana sieć autoryzowanych salonów sprawia, że utalentowani i zaangażowani pracownicy poszukiwani są w całej Polsce, a w wielu lokalizacjach dostępna jest m.in. praca dla mechanika samochodowego.

Nowoczesny wymiar pracy

Praca jako mechanik BMW w wielu obszarach różni się od przeciętnego wyobrażenia o warunkach panujących w standardowym warsztacie. Rozpowszechniony obraz mocno ubrudzonego smarem mechanika nie jest widokiem, jaki uświadczymy w autoryzowanych salonach BMW. Ponieważ mamy do czynienia z marką Premium, owo Premium dotyczy także warunków pracy.

Tym, co wyróżnia autoryzowane serwisy BMW, jest m.in. baza techniczna. Salony zlokalizowane w całej Polsce to bardzo nowoczesne miejsca. Osoby zajmujące się diagnostyką i serwisem samochodów marki BMW mają do dyspozycji bogato wyposażone sale, zaawansowane urządzenia najnowszej generacji i specjalistyczne, dedykowane narzędzia pracy. Ich prawidłowa obsługa wymaga przede wszystkim sprofilowanej, fachowej wiedzy oraz doświadczenia. Obcowanie z najnowszą technologią wymaga najwyższych kompetencji, by zgodnie z dewizą marki, Klient mógł być pewien, że jego samochód jest w najlepszych rękach.

Doskonałe miejsce do rozwoju

BMW stawia na rozwój nie tylko marki, ale i swoich pracowników. Przede wszystkim po to, aby zapewnić im komfortowe warunki pracy, odpowiadające prestiżowi firmy. Jest to jedną z podstawowych zasad kultury organizacyjnej firmy. Inwestowanie w zasoby ludzkie pozwala zwiększyć konkurencyjność oferty i zapewniać Klientom obsługę Premium na każdym etapie obcowania z marką.

Autoryzowane serwisy BMW są zlokalizowane w całej Polsce. Dzięki temu mechanicy mogą z powodzeniem szukać ofert pracy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i innych miejscowościach. Standardy, jakimi kieruje się BMW, są jednak jednolite i obowiązują wszystkie salony marki. Dlatego, bez względu na lokalizację, mechanik BMW może liczyć na profesjonalne szkolenia, przyjazną atmosferę, optymalne otoczenie pracy czy obcowanie z najnowszą technologią.

Nie tylko dla doświadczonych

Chociaż może się wydawać, że praca dla mechanika samochodowego w BMW jest odpowiednia raczej dla osób z wieloletnim stażem na rynku, w praktyce marka poszukuje także młodych, utalentowanych i zorientowanych na rozwój mechaników. Dowodem na to była obecność marki jako wystawcy podczas Mistrzostw Młodych Mechaników, których finał odbył się na Poznań Game Arena w dniach 22-24 października 2021 r.

Młodym absolwentom szkół technicznych, a także studentom ostatnich roczników uczelni technicznych BMW oferuje m.in. programy staży i praktyk. Jest to doskonały sposób na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Jednocześnie, stawiając na rozwój indywidualny, biorąc udział w szkoleniach i nieustannie poszerzając swoją wiedzę, młodzi mechanicy zyskują szanse na sukcesywny rozwój kariery zawodowej w strukturach firmy.

Praca z przyszłością

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że wiedza i zdolności techniczne zyskują na znaczeniu i są bardzo cenne dla pracodawców. To sprawia, że specjaliści w dziedzinie np. serwisu samochodów będą cieszyli się dużym zainteresowaniem na rynku pracy. Z szeregu dostępnych ofert, warto jednak postawić na tę, która zapewnia możliwość rozwoju, daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa, oferuje komfortowe warunki oraz tworzy dobre perspektywy na przyszłość. Tak właśnie wygląda praca w charakterze mechanika BMW.

Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź dostępne oferty i aplikuj!