Samochody od BMW Group dla 5 szkół. Zobacz dlaczego warto współpracować z BMW Group Polska.

Wartości BMW Group Polska nie tylko skupiają się wokół dawania radości z jazdy, ale również na umożliwianiu młodym ludziom rozpoczęcia kariery w jak najlepszych warunkach. Działania te opierają się m.in. na możliwościach odbycia praktyk i staży u wybranych Dealerów BMW.

W ostatnim czasie zrealizowane zostały kolejne inicjatywy wspierające edukację młodych talentów, w postaci przekazania samochodów szkoleniowych do wybranych szkół, które ściśle współpracują z BMW Group Polska.

Samochody szkoleniowe od BMW Group Polska dla szkół.

Pięć szkół w Polsce, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, otrzymało samochody do celów dydaktycznych. Podczas uroczystości przekazania pojazdów, nie zabrakło przedstawicieli BMW Group Polska oraz Dealerów, którzy wygłosili przemowy. Placówki otrzymały następujące modele szkoleniowe:

  • Zespół Szkół Samochodowych im. Inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu – BMW M440i xD
  • Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach – BMW 228i
  • Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie – BMW M240i xD
  • Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach – MINI John Cooper Works Cabrio
  • Zespól Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach – BMW M440i xD

Technologie, wykorzystywane przez BMW, są jednymi z najnowszych. Ważne jest, by przyszli mechanicy oraz inni specjaliści mieli dostęp do aktualnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji. Dzięki przekazanym pojazdom będzie to możliwe. Samochody mogą zostać wykorzystane do realizacji lekcji pokazowych oraz warsztatów, dzięki czemu uczniowie będą mieć szanse rozwinąć swoje praktyczne umiejętności i specjalistyczną wiedzę.

Jak otrzymać wsparcie od BMW Group Polska?

Istnieje szereg kryteriów, które należy spełnić, zanim pojazd trafi do szkoły. Kluczowe są osiągnięcia danej szkoły, najlepiej odpowiednio udokumentowane oraz współpraca z lokalnym autoryzowanym Serwisem BMW. Warto zapytać lokalnego Dealera o możliwość wsparcia i pomoc w nawiązaniu współpracy z BMW Group Polska. Przedstawiciel Dealera przekaże informację do odpowiednich osób, zajmujących się programem BMW dla Szkół.

Należy zaznaczyć, że cała procedura jest dość czasochłonna, a czas oczekiwania uzależniony jest od wielu czynników. Patrząc jednak na ilość korzyści, jakie płyną z takiej współpracy, warto.

Inicjatywy BMW Group Polska dla Szkół.

BMW Group Polska stawia na edukację nie tylko uczniów. Z ramienia BMW Group Polska organizowane są cykliczne szkolenia dla nauczycieli szkół technicznych, którzy pod okiem wykwalifikowanego trenera mają możliwość poszerzenia swojej profesjonalnej wiedzy w danym obszarze. Uzupełnieniem szkoleń jest dostęp do platformy e-learningowej BMW, na której udostępnione są kursy, webinaria i inne materiały. Dzięki bogatej bazie, nauczyciele mogą wybierać interesujące ich tematy, doszkalać się również we własnym zakresie oraz wykorzystywać te zasoby w edukacji swoich uczniów.

W najbliższym czasie odbędzie się Konkurs dla Nauczycieli Szkół Technicznych, którego celem jest wyłonienie najbardziej interesujących lekcji, przygotowanych przy użyciu materiałów udostępnionych przez BMW Group Polska. Zwycięskie prace zostaną udostępnione na naszej stronie, tak aby mogli z nich skorzystać inni nauczyciele. Więcej informacji na stronie dedykowanej konkursowi: Konkurs dla Nauczycieli.

W tym miejscu warto również wspomnieć o kooperacji szkół z lokalnymi Autoryzowanymi Serwisami BMW. Dzięki takiej współpracy, uczniowie mogą liczyć na niepowtarzalną szansę na rozwój swoich umiejętności z wykorzystaniem najnowszych technologii.  Aby dołączyć do grona partnerskich szkół, wystarczy wejść w zakładkę praktyki, a następnie nawiązać kontakt z lokalnym Dealerem BMW, według podanej na stronie instrukcji.