Ogólnopolskie Szkolenie Techniczne BMW dla Kadry dydaktycznej

W ramach współpracy ze szkołami, dnia 15 października 2021 roku odbyło się ogólnopolskie szkolenie techniczne dla kadry dydaktycznej. W spotkaniu wzięło udział 81 nauczycieli z 21 szkół technicznych z całej Polski. Dodatkowo, gościnnie wraz z opiekunami dydaktycznymi, w webinarze uczestniczyło 40 studentów kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych prowadzonego na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz klasa patronacka Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 z Warszawy.

Bloki tematyczne i wartość szkolenia

Spotkanie poprowadził trener techniczny BMW Group Polska. Uczestnicy szkolenia poszerzyli swoją wiedzę z dwóch zakresów tematycznych:

  1. Silniki benzynowe BMW.
  2. Nowe Technologie. Elektryczne układy napędowe BMW.

Szkolenie online było nie tylko świetną okazją do pogłębienia wiedzy z obszaru nowych technologii w motoryzacji, lecz także do wymiany doświadczeń i zadawania pytań prowadzącemu. Nauczyciele brali aktywny udział w szkoleniu także poprzez dyskusje wywoływane przez trenera. Duże zainteresowanie kadry wywołał przede wszystkim temat dotyczący elektrycznych układów napędowych stosowanych w samochodach marki BMW.

Uczestnicy docenili przede wszystkim merytoryczną wartość prezentowanych treści, profesjonalizm i dużą wiedzę trenera, bogactwo rzeczywistych przykładów oraz pozytywną atmosferę podczas spotkania.

Dostęp do systemu szkoleniowego BMW Group

Październikowa edycja szkolenia była wyjątkowa pod jeszcze jednym względem. Wszyscy nauczyciele zapisani na szkolenie, otrzymali dostęp do platformy szkoleniowej BMW Group. Podczas spotkania, trener zaprezentował uczestnikom podstawy korzystania z systemu TMSi (Talent Management System). Dzięki bogatej bazie szkoleń elearningowych, kadra dydaktyczna szkół technicznych może poszerzać swoją wiedzę, a następnie wzbogacać o nią programy dydaktyczne kierowane do swoich uczniów.

Wsparcie edukacji

Ideą współpracy BMW Group ze szkołami jest podniesienie poziomu edukacji oraz wpływ na dostępność aktualnej wiedzy dla młodych techników wkraczających na rynek pracy. Oprócz szkoleń dla nauczycieli, organizowane są również spotkania z absolwentami.

Sieć dealerska BMW oferuje praktyki oraz staże w autoryzowanych serwisach. Absolwenci szkół i uczelni technicznych mogą aplikować na dostępne na stronie ogłoszenia lub zapisać się na powiadomienia o ofertach pracy. Dzięki aktywacji powiadomień otrzymają informacje o stanowiskach zgodnych z ustawionymi preferencjami i nie przegapią żadnej okazji do wkroczenia na ścieżkę rozwoju sieci BMW.

 

 

zdjęcie: BMW Xi, źródło: https://www.press.bmwgroup.com/