BMW DriveToTeach – program wsparcia nauczycieli technicznych.

Powoli zbliża się czas podsumowań i planowania działań na kolejny rok. Jednak zanim to nastąpi, chcemy podzielić się niedawnymi aktywnościami i przypomnieć, co jeszcze wydarzy się w ostatnim kwartale. Nie zatrzymujemy się! Za nami wyjątkowe szkolenia nauczycieli w ramach programu BMW DriveToTeach. Dlaczego wyjątkowe? I co kryje się za BMW DriveToTeach? Zapraszamy do lektury!

Na ostatniej prostej 2023 wrzucamy wyższy bieg – nowy cykl w dotychczasowym programie!

Jak dotąd blisko tysiąc nauczycieli z ponad trzystu szkół uczestniczyło w bezpłatnych szkoleniach online, organizowanych przez BMW Group Polska. To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy technicznej i wymiany doświadczeń. Zależy nam także na tym, aby kadra nauczycielska mogła na własnej skórze doświadczyć najwyższej jakości produktów i najnowocześniejszych technologii BMW. To właśnie szkolenia stacjonarne dają niepowtarzalną możliwość rozwoju umiejętności praktycznych. Dlatego 30 i 31 października zorganizowaliśmy pierwsze, całodniowe szkolenia stacjonarne. W niezwykłym miejscu, w Centrum Szkoleniowym BMW Group Polska w Jawczycach, gościliśmy 24 nauczycieli, reprezentujących Szkoły i Uczelnie Techniczne. Pedagodzy reprezentowali 24 placówki z aż 12 województw! Wśród uczestników znaleźli się nauczyciele z Mrągowa, Stalowej Woli, Kielc, Mikołowa, Pleszewa, Kutna, Zduńskiej Woli, Kalisza czy Wałbrzycha. Swoich reprezentantów miały również szkoły i uczelnie z Poznania, Białegostoku, Opola, Krakowa, Radomia, Łodzi, Rzeszowa, Wrocławia, Katowic i Warszawy.

Szkolenie praktyczne w nowoczesnym obiekcie szkoleniowym.

Temat szkolenia był niezwykle elektryzujący! Nauczyciele szkolili się w zakresie naprawy podzespołów HV układów wysokonapięciowych generacji 5.0 grupy BMW. Szkolenie skoncentrowało się na zagadnieniach związanych z bezpieczną pracą przy komponentach wysokonapięciowych, odłączaniem układu HV od zasilania, wymianą modułu ogniw w akumulatorze HV, testach End of Service, a także naprawą wysoce zintegrowanego elektrycznego zespołu napędowego.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat i drobny upominek. Szkolenie stacjonarne wzbogaciło nauczycieli o nowe doświadczenia i umiejętności, które na pewno okażą się cenne w ich pracy dydaktycznej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu – zobaczcie relację z wydarzenia oraz posłuchajcie opinii uczestników.

BMW DriveToTeach | Szkolenie techniczne dla nauczycieli w Centrum Szkoleniowym BMW

Poniżej zamieszczamy kilka komentarzy, którymi uczestnicy podzielili się w ankiecie ewaluacyjnej. Nie ma lepszej rekomendacji niż wskaźnik NPS, który wyniósł 100%! Dziękujemy wszystkim uczestnikom – cieszymy się z Państwa zaangażowania i pasji do rozwoju. Szczególnie doceniamy nauczycieli, którzy w trasie spędzili kilka godzin, przemierzając setki kilometrów. Dziękujemy także za liczne zainteresowanie szkoleniem: liczba zgłoszonych nauczycieli kilkukrotnie przekroczyła limit miejsc! Dlatego planujemy uruchomienie dodatkowych terminów na szkolenia, już w 2024r. – o wszystkim będziemy informować!

  • Naprawdę świetne szkolenie, dobrze zorganizowane i w miłej atmosferze.
  • Bardzo wysokie kompetencje zawodowe i dydaktyczne szkoleniowca, bardzo dobrze wyposażony warsztat i pracownia szkoleniowa, doskonale przygotowany i zrealizowany program szkolenia.
  • Szkolenie w pełni spełniło moje oczekiwania.
  • Było to dla mnie całkiem nowe doświadczenie, nie miałem do tej pory styczności z autami elektrycznymi. Jestem przekonany że zdobytą wiedzę będę przekazywał uczniom i nauczycielom z branży motoryzacyjnej.
  • Podczas szkolenia wykonywane były ćwiczenia praktyczne dzięki temu miałem możliwość czynnego uczestnictwa w całym procesie związanym z diagnostyką i naprawą komponentów pojazdu.
  • Szkolenie przygotowane perfekcyjnie w każdym obszarze. Oby tak dalej!

BMW DriveToTeach: połączenie pasji do jazdy i edukacji.

Branża automotive nieustannie się rozwija i wymaga od specjalistów aktualnej wiedzy i umiejętności. BMW Group Polska chce sprostać tym wymaganiom, dlatego stworzyliśmy program łączący pasję do motoryzacji z edukacją.

BMW DriveToTeach to innowacyjny i unikatowy projekt BMW Group Polska, wspierający nauczycieli szkół i uczelni technicznych. Doskonale znacie już Państwo szkolenia online. Liczymy, że jak najwięcej nauczycieli będzie mogło również skorzystać ze szkoleń stacjonarnych. Niezależnie od formy, wszystkie aktywności są prowadzone przez wykwalifikowanych profesjonalistów, Trenerów Technicznych BMW Group Polska.

BMW DriveToTeach – co poza szkoleniami?

Program jest skoncentrowany na rozwoju wiedzy i umiejętności oraz dostarczaniu wyjątkowych doświadczeń. Chcemy także zachęcić nauczycieli do przekazywania swojej wiedzy uczniom, dlatego trwa już druga edycja konkursu na najlepszą lekcję związaną z marką BMW. Nauczyciele, którzy uczestniczyli w szkoleniach, mogą wykorzystać zdobytą wiedzę, tworząc ciekawe lekcje, które przybliżają uczniom tajniki motoryzacji. Zwycięzcy konkursu otrzymują atrakcyjną nagrodę, a ich prace będą mogły inspirować innych nauczycieli.

Program BMW DriveToTeach to również inwestycja w przyszłych specjalistów branży i wsparcie całych placówek edukacyjnych. BMW Group Polska przekazuje szkołom samochody do celów dydaktycznych. To unikatowa inicjatywa, która pozwala nauczycielom przeprowadzać lekcje praktyczne z wykorzystaniem rzeczywistych pojazdów. Dzięki temu uczniowie mają okazję zapoznać się z technologią i rozwiązaniami stosowanymi w motoryzacji już na etapie edukacji. W 2022 roku BMW Group Polska przekazała pięciu szkołom zawodowym cztery samochody BMW oraz jeden model MINI. Obecnie kolejne szkoły czekają na decyzję w tej sprawie.

Dzięki różnorodnym inicjatywom BMW DriveToTeach przyczynia się do lepszego przygotowania młodych ludzi do przyszłej kariery w branży motoryzacyjnej. Szkoły, nauczyciele i uczniowie mogą korzystać z możliwości, jakie daje im BMW Group Polska i rozwijać się w dziedzinie motoryzacji.

Już w grudniu kolejne ogólnopolskie szkolenie online! Szczegółową agendę oraz dodatkowe informacje wraz z linkiem prześlemy bliżej terminu szkolenia.