Praca jako mechanik samochodowy – znajdź pracę marzeń w BMW.

Praca w charakterze mechanika samochodowego, to z jednej strony duża odpowiedzialność, ale z drugiej — jeszcze większa satysfakcja. Cóż może sprawić większą radość niż zadowolony i powracający klient? Do tego wszystkiego dochodzi entuzjazm z bycia członkiem drużyny, którą współtworzą pracownicy autoryzowanego salonu BMW. Przede wszystkim jednak praca w motoryzacji stoi otworem dla osób, które pasjonują się nowinkami technologicznymi oraz mechaniką samochodową.

Kilka słów o marce BMW.

Jak pracować i rozwijać karierę, to wiadomo — tylko z najlepszymi. Z pewnością światowym liderem motoryzacyjnym w segmencie premium jest marka BMW. W BMW nasza praca jest zaplanowana już na etapie rekrutacji. Obie strony mogą się wówczas lepiej poznać i przygotować na przyszłą współpracę. Służą temu różnego rodzaju interaktywne narzędzia oraz pogłębione rozmowy rekrutacyjne.

Sam koncern BMW to technologiczny gigant, który rozwija się nieprzerwanie od blisko stu lat. Ta wywodząca się z Bawarii firma, operująca na wszystkich najważniejszych rynkach samochodowych, zatrudnia już ponad sto dwadzieścia tysięcy pracowników. Wszyscy oni mają dostęp do nowoczesnych szkoleń i materiałów edukacyjnych, podnoszących ich zawodowe kwalifikacje.

Jak wygląda praca w salonie BMW?

W przypadku stanowiska mechanika samochodowego praca to z jednej strony realizacja indywidualnych napraw czy przeglądów samochodów, z drugiej jednak to też gra zespołowa. Choć najczęściej ma on do czynienia z doradcą serwisowym, który koordynuje cały proces pracy z autem, to jednak jego perfekcyjne funkcjonowanie w środowisku serwisowym nie byłoby możliwe bez innych działów — recepcji, części zamiennych czy księgowości.

Całość pracy w każdym z naszych salonów i serwisów BMW spina nowoczesny system CRM, umożliwiający monitorowanie postępów pracy, jak również pomagający w podtrzymywaniu wzorowych relacji z klientem BMW.

Jakie są korzyści z pracy w BMW?

Gdyby chcieć wymienić podstawowe korzyści płynące z zatrudnienia w charakterze mechanika BMW, to byłyby to na pewno prestiż i uznanie, wynikające z pracy dla jednej z najlepszych marek motoryzacyjnych świata. Poza tym to również możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji, co w odniesieniu do galopującego postępu technologicznego nie pozostaje bez znaczenia.

Kariera w BMW to także stabilne środowisko pracy, dobre wynagrodzenie oraz motywujący system premiowy.

W gestii poszczególnych autoryzowanych dealerów BMW leżą również dodatkowe, pozapłacowe benefity oferowane pracownikom, takie jak np. karnety umożliwiające korzystanie z obiektów sportowych czy prywatna opieka medyczna.

Na czym polega praca mechanika BMW?

Jeśli chodzi o stanowisko mechanika samochodowego, praca jest zdecydowanie adresowana do osób, których pasją jest praca z maszynami i narzędziami. Jego praca polega na realizacji zadań serwisowych, zawartych w danym zleceniu, wystawionym przez doradcę serwisowego. Pracodawca zapewnia tu wszelkie niezbędne udogodnienia, jak nowoczesne i ergonomiczne stanowisko pracy, oraz lekkie i mobilne narzędzia, w tym dostęp do oprogramowania diagnostycznego.

Dobry mechanik to…

Kluczową sprawą jest posiadanie właściwego wykształcenia technicznego — zawodowego lub politechnicznego. Osoba taka ponadto powinna cechować się chęcią stałego doskonalenia zawodowego i uczestniczenia w kursach doszkalających.

Trudno też myśleć o byciu mechanikiem bez prawa jazdy kategorii B. Ale to akurat kryterium z reguły jest najmniej problematyczne.

Praca w serwisie BMW to niekiedy też praca zmianowa. Dlatego przyszły mechanik powinien mieć tak zorganizowany czas, aby chociaż raz w miesiącu móc pracować w sobotę. Tego typu wymóg występuje u większości autoryzowanych dealerów BMW.

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko mechanika?

Istnieją dwie ścieżki rekrutacji na stanowisko mechanika samochodowego. Praca praktycznie od zaraz możliwa jest dla osób, które mają już doświadczenie w tej profesji. Czyli posiadają odpowiednie wykształcenie techniczne i zdobyły już co najmniej roczne lub dwuletnie doświadczenie zawodowe jako mechanicy samochodowi.

Druga ścieżka kariery i rozwoju dedykowana jest młodym adeptom sztuki warsztatowej, którzy są w trakcie nauki w szkołach zawodowych lub technikach, studiują na kierunkach technicznych, bądź są absolwentami politechnik. Jeżeli tego typu placówki edukacyjne mają podpisane porozumienia z BMW, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć karierę mechanika BMW zaraz po odbyciu kilku miesięcy bezpłatnych praktyk lub płatnego stażu.

Sam proces rekrutacji rozpoczyna się w dedykowanym serwisie on-line, jest możliwie uproszczony, intuicyjny i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Można tam znaleźć aktualne oferty pracy, wirtualną aplikację do przesłania swojego CV, jak również uzyskać szybki dostęp do interesujących nas bardziej szczegółowych informacji.