Dzień z marką BMW. Prelekcje online dla Uczniów Szkół Technicznych.

Uczniowie Szkół Technicznych, objętych programem BMW dla Szkół, mieli okazję rozpocząć nowy miesiąc od prelekcji online z Trenerem Technicznym BMW.

To właśnie 1 grudnia w godzinach 9-14 przy pomocy aplikacji Teams odbyło się wydarzenie “Dzień z marką BMW. Prelekcje online dla Uczniów Szkół Technicznych”. W prelekcjach wzięło udział łącznie 400 Uczniów i Nauczycieli z 7 Szkół Technicznych.
Jesteście ciekawi co działo się podczas wydarzenia? Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji 😊

“Dzień z marką BMW” rozpoczął się od prelekcji na temat “Najnowszych technologii w silnikach benzynowych i diesla”. Zaraz po niej odbyła się prezentacja ścieżki kariery w Sieci Serwisowej BMW, z której Uczniowie dowiedzieli się m.in., jaka jest przykładowa struktura stanowisk w Dziale Serwisu u Dealera Marki BMW, jak wygląda proces rekrutacji na stanowiska serwisowe oraz gdzie szukać najnowszych ofert praktyk, staży i pracy.

Pełnoletni Uczniowie mogli zapisać się do job alertu, aby otrzymywać powiadomienia o dopasowanych ofertach praktyk, staży i pracy (https://www.praca-dealerbmw.pl/home/powiadomienia-o-ofertach-pracy/).

W drugiej części wydarzenia odbyła się prelekcja dotycząca “Oczyszczania spalin w kontekście najnowszych norm emisji (EURO 6d i rde)”. Zaraz po niej odbyła się najbardziej wyczekiwana przez Uczniów prelekcja na temat “Pojazdów elektrycznych i hybrydowych”.

Każde wystąpienie Trenera Technicznego zakończone było sesją pytań i odpowiedzi, podczas której Uczestnicy mogli zadawać Prowadzącemu pytania dotyczące omawianych zagadnień.

Uczniowie chętnie brali udział w quizach tematycznych, w których każdy miał okazję zweryfikować wiedzę zdobytą podczas prelekcji i wygrać gadżety z logo marki BMW.

Najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia będą komentarze ze strony Uczestników:

“Profesjonalizm i duża wiedza Prowadzącego.”

“Nie było momentu, w którym bym się nudził.”

“Prowadzący był bardzo zaangażowany i często odwoływał się do sytuacji z własnego doświadczenia.”

“Bardzo ciekawe spotkanie, o interesującej tematyce, prowadzone przez Trenera o dużym doświadczeniu i obszernej wiedzy. Atrakcyjna forma prowadzenia prelekcji połączona z konkursami. Znakomity pomysł na alternatywne kontakty marki z Uczniami w okresie pandemii.”